[Ghid] depistare & dezactivare keylogger.
In FlyMultiToolZ - FarmBot, Interactive Radar, AutoPickUp, LevelBot scris de: Volibear2000  Joi Mai 09, 2024 7:31 pm

In [RELEASE] Mobware - GF scris de: Volibear2000  Mier Mai 08, 2024 1:39 pm

In CSRomania.Boards.Net scris de: ViceSTG  Mier Ian 31, 2024 1:08 pm

In FISHBOT METIN2ALASKA scris de: ExEquTeR  Mier Ian 17, 2024 7:08 pm

In [Cerere Parteneriat] MortallCs.Ro scris de: nDyc3  Sam Dec 16, 2023 11:08 am

In Metin2009/azyrah/m6raw x1000 damage multihack damage bug FISHBOT----> UPDATE SI LINK NOU scris de: Nuilampublic  Vin Dec 08, 2023 11:30 pm

In Send hack x300 PRO DAMAGE LALAKER scris de: Wares12345  Lun Oct 16, 2023 9:27 pm

bing021 (2269)
[Ghid] depistare & dezactivare keylogger. Vote_lcap[Ghid] depistare & dezactivare keylogger. Voting_bar[Ghid] depistare & dezactivare keylogger. Vote_rcap 
nDyc3 (1392)
[Ghid] depistare & dezactivare keylogger. Vote_lcap[Ghid] depistare & dezactivare keylogger. Voting_bar[Ghid] depistare & dezactivare keylogger. Vote_rcap 
Luzifer (1348)
[Ghid] depistare & dezactivare keylogger. Vote_lcap[Ghid] depistare & dezactivare keylogger. Voting_bar[Ghid] depistare & dezactivare keylogger. Vote_rcap 
Calin741 (1211)
[Ghid] depistare & dezactivare keylogger. Vote_lcap[Ghid] depistare & dezactivare keylogger. Voting_bar[Ghid] depistare & dezactivare keylogger. Vote_rcap 
PsycloneNine (644)
[Ghid] depistare & dezactivare keylogger. Vote_lcap[Ghid] depistare & dezactivare keylogger. Voting_bar[Ghid] depistare & dezactivare keylogger. Vote_rcap 
SoM3BoDy (533)
[Ghid] depistare & dezactivare keylogger. Vote_lcap[Ghid] depistare & dezactivare keylogger. Voting_bar[Ghid] depistare & dezactivare keylogger. Vote_rcap 
[<cYbEr^BoY>] (444)
[Ghid] depistare & dezactivare keylogger. Vote_lcap[Ghid] depistare & dezactivare keylogger. Voting_bar[Ghid] depistare & dezactivare keylogger. Vote_rcap 
DaaRa (440)
[Ghid] depistare & dezactivare keylogger. Vote_lcap[Ghid] depistare & dezactivare keylogger. Voting_bar[Ghid] depistare & dezactivare keylogger. Vote_rcap 
dNd (420)
[Ghid] depistare & dezactivare keylogger. Vote_lcap[Ghid] depistare & dezactivare keylogger. Voting_bar[Ghid] depistare & dezactivare keylogger. Vote_rcap 
EliteNMC1337 (331)
[Ghid] depistare & dezactivare keylogger. Vote_lcap[Ghid] depistare & dezactivare keylogger. Voting_bar[Ghid] depistare & dezactivare keylogger. Vote_rcap 


nDyc3

nDyc3
Administrator
Timp Online : 12s
Mesaje : 1392
Data nasterii : 23/02/1997
Vârstă : 27
Localizare : Islanda
Înregistrat din : 25/03/2011
Depistare si dezactivare :
1.Task manager - locul unde se gaseste cel mai des un keylogger.Cel mai des intalnit keylogger este ardamax iar numele procesului este "akl.exe" sau "ardamax keylogger".
Pentru restul va rog sa verificati toate procesele necunoscute scriind pe google numele procesului pentru informare.
Daca ati gasit un astfel de proces inseamna ca,calculatorul vostru ruleaza un keylogger.
2.Run-->msconfig ,pentru a accesa deschidem aplicatia "run" pe care orice pc cu windows o detine.Odata deschisa aplicatia "run" tastam in ea "msconfig" , intra apoi pe tab-ul startup de la msconfig ,acolo sunt niste casute bifate iar in dreapta niste titluri ale aplicatiilor .Acele "aplicatii" reprezinta programele care sunt deschise odata cu windows. Tot ca la pasul 1 cu Task manager scriem acele nume de aplicatii pe google ca sa ne informam,daca gasim ceva ciudat dezactivam.
3.Install/Remove tools,aceasta este o aplicatie unde jumatate din keyloggere apar instalate (cele mai ***** configurate),verificati acele programe necunoscute si stergeti-le.
4.Registru,mergem in run -->regedit apoi dam ctrl+f si scriem keylogger ,akl,ardamax,sau ne uitam manual prin software ,daca gasim un registru ciudat il stergem de urgenta.
Aveti foarte mare grija ce stergeti, orice modificare gresita din regedit va schimba modul de functionare al programelor instalate, respectiv functionarea windowsului.
Securitate:
Pentru securitate va recomand FireWall mereu ON, nu descarcati niciodata fisierele care nu le cunoasteti/ hack-uri/executabile de pe site-uri neoficiale /patch-uri etc.
Daca vine un individ/a la voi din senin si va roaga sa-i dati id-ul de contact cu motivul ca va da hack/server/fisiere ,odata ce vedeti ca e .exe inseamna ca este keylogger sau poate fi blindat si poate fi si poza etc.
Pentru securitate va mai recomand "Avast Free Antivirus" un antivirus gratuit si foarte bun.
Informatii extra:
Vreau sa va informez pe majoritatea dintre voi (poate altii stiu),ca mai exista si alte metode de spart conturi in afara de keylogger/scamming etc.
Exista atacuri de tip xss care odata ce ai dat click pe un link cu acest tip de script (la prima vedere pare inofensiv : o imagine ,un text etc.) ,odata accesat fura cookies avand posibilitatea de ati accesa email-ul.
Pentru a fi in siguranta va recomand:
1.Firefox + noscript ,pentru a evita astfel de atacuri.
2.Exista scripturi care fura si parole salvate la logare,va recomand sa dati restore la history cat mai des.
https://metin2rohacks.catsboard.com

Atractie

avatar
Membru
Membru
Mesaje : 42
Înregistrat din : 24/02/2012
Mane am o intrebare folosesc fihsbot 4.4 by Erpel odata cand am dat in bara si pescuewa in metin mi-a zis un prieten s-a apas ctrl+alt+shift+h si o sa-mi apare keloggeru am apesat si mia aparut un calendar am dat pe o data si imi arata tot ce am vb tot ce am butonat p tastatura keyloggeru il depistez cand rulez un hack sau si cand nu sunt intrat intr-un hack?

Atractie

avatar
Membru
Membru
Mesaje : 42
Înregistrat din : 24/02/2012
AStept un raspuns de la tine cat mai devreme:).Multumesc!O zi buna
1 warn pt x2 post

jecurazvan

jecurazvan
Membru
Membru
Mesaje : 22
Data nasterii : 25/05/1999
Vârstă : 24
Localizare : Tulcea
Joburi/Distractii : Sa ma joc si sa am grija de proprii porumbei
Stare de spirit : Competitiva
Înregistrat din : 07/11/2012
multumesc man am gasit keylogger cu ajutorul pasului 4 si leam sters dar oricum am luat ban pe un cont de 31 pe aries cu 30kk pe el si pe Trianguli cum aveam si acolo iteme bune mia fost furat .Cred ca datorita keylogerului . Dar acuma nu stiu oare mai am sau nu ?

nDyc3

nDyc3
Administrator
Timp Online : 12s
Mesaje : 1392
Data nasterii : 23/02/1997
Vârstă : 27
Localizare : Islanda
Înregistrat din : 25/03/2011
jecurazvan a scris:multumesc man am gasit keylogger cu ajutorul pasului 4 si leam sters dar oricum am luat ban pe un cont de 31 pe aries cu 30kk pe el si pe Trianguli cum aveam si acolo iteme bune mia fost furat .Cred ca datorita keylogerului . Dar acuma nu stiu oare mai am sau nu ?
Cea mai buna solutie, e sa reinstalezi windows-ul si sa cureti toate partitiile ( C:\, D:\ etc ) si pe viitor sa ai grija ce descarci.
https://metin2rohacks.catsboard.com

jecurazvan

jecurazvan
Membru
Membru
Mesaje : 22
Data nasterii : 25/05/1999
Vârstă : 24
Localizare : Tulcea
Joburi/Distractii : Sa ma joc si sa am grija de proprii porumbei
Stare de spirit : Competitiva
Înregistrat din : 07/11/2012
inafara de a reinstala windowsu nu exista alta cale? ca un prieten imi cere 30 lei si site sa reinstaleze windows . Deci alta cale nu exista?

LikeDown

LikeDown
Membru
Membru
Mesaje : 32
Data nasterii : 22/09/1995
Vârstă : 28
Localizare : Pitesti
Joburi/Distractii : Metin2
Stare de spirit : Fine:)
Înregistrat din : 25/02/2013
Foarte bun tutorialul Smile

Respect pt munca depusa!


Pauzele lungi si dese--->Cheia marilor succese
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
https://metin2rohacks.catsboard.com

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]